Emlak Danışmanlığı Yasasıyla yeni bir dönem başlayacak

Emlak Danışmanlığı Yasası ile emlakçılığın yasal bir zemine oturtulmasının sektöre önemli bir kazanım sağlayacağı belirtiliyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkanı Hacı Ali Taylan ve beraberindeki heyeti kabul etti. Taylan, Emlak Danışmanlığı Yasası’nın hayata geçmesinin kendileri açısından önemli bir gelişme olacağını belirtti.

“Yasanın çıkmasını bekliyoruz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Taylan,”Gayrimenkul sektöründeki olası ekonomik kayıp ve kaçakların önlenmesi, emlak danışmanlarının ve emlak danışmanlığı mesleğinin hak ettiği kariyer ve unvanı kazanması için Emlak Danışmanlığı Yasası’nın bir an önce çıkmasını bekliyoruz. Bu konuda desteklerini esirgemeyen ve sektörümüz adına bizleri umutlandıran Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci’ye teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Tüfenkci, iyi bir şekilde hazırlanmış yasa ve yönetmeliğin yürürlüğe girmesinin tüm emlakçıların geleceği açısından önemli bir değişim ve gelişim olacağını vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

İlgili Makaleler

CEVAP YAZIN

E-Postanız YAYINLANMAZ.